Російська пропаганда та дезінформація сприяли загибелі тисяч мирних українців

Пропагандисти роками дегуманізували українців перед росіянам та російським солдатам, які прийшли вбивати.

Дегуманізація українців та наративи про те, що Україна – це fake state  – те, що російські пропагандисти говорили роками росіянам та російським солдатам, які прийшли вбивати і катувати українських жінок, чоловіків та дітей. Усе це наслідки багаторічної брехні та фальшивої реальності, у якій досі живе Росія.

Про це заявив керівник Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки Ігор Соловей під час щорічного європейського форуму кібербезпеки. 

Інформаційна війна, яку розпочала Росія – це війна не лише проти України, але й проти Європи та цілого світу. Доказом цього є недавні атаки тролів на польських політиків, публічних осіб та журналістів, які підтримали Україну, зокрема після оприлюднення звірств росіян на Київщині.

Соловей закликав європейських експертів разом боротися з російською пропагандою та дезінформацією, шляхом блокування каналів російського мовлення, накладення санкцій на російських пропагандистів, а також впровадженням активних методів для протидії російській дезінформації у соціальних мережах.

Кібератаки – один із ключових інструментів Російської Федерації у її гібридній агресії проти України. Поряд із російськоїю пропагандою та дезінформацією вони покликані дестабілізувати ситуацію в Україні та цілому світі.

ПІд час конференції учасники обговорили основні стратегічні виклики в контексті кібербезпеки та кібер індустрії в Польщі, ЄС та світі, роль кіберпростору в сучасній війні, безпеку цифрової інфраструктури, діяльність Росії в кібер просторі та наслідки її дій  для світової безпеки.

У форумі взяли участь також представники з України з сектору кібербезпеки та інших урядових організацій, зокрема Михайло Федоров, Міністр цифрової трансформації, Віктор Жора, заступнх голови Держспецзв’язку та полковник Олександр Потій, Заступник Голови Держспецзв’язку та захисту інформації України.

Під час дискусій експерти  підкреслили, що потенціал і сила у кіберпросторі залежать від розбудови національних можливостей та їх прискорення через спільні дії та взаємну підтримку.

Тоже интересно
Комментарии
Загружаем...