Відключення Росії від SWIFT: Кремль нервує

У Кремлі торочать, що через відключення від SWIFT Росії Україна почне «громадянську війну», тому це є однією з улюблених тем пропагандистів, запевняє керівник Центру стратегічних комунікацій Ігор Соловей/

«Громадянська війна — це винахід відносно свіжий, йому вісім років тільки. Це дуже нахабний спосіб маніпуляції, який використовується з однією метою — зняти з себе відповідальність за ту війну, яку вони розв’язали і ведуть уже вісім років. Вони дуже хочуть вийти з цього конфлікту, стати не його учасником, а спостерігачем. <…> Заява про те, що в Україні почнеться „громадянська війна“ через відключення Росії від SWIFT – це ні що інше, як погроза. Погроза Заходу, яку можна перекласти наступним чином: „Якщо ви відключите нам SWIFT, ми будемо вбивати українців і далі“. Я перекладав з російської „пєсковської“ мови на загальноприйнятну».

На жаль, констатує фактчекер, такі заяви мають певний вплив на частину українців і немає єдиного «рецепту», як з цим боротися.

«Боротьба з зовнішнім інформаційним впливом відбувається в кілька етапів. Перший — заборонити вороже проникнення російської пропаганди. Це ми зробили частково з 2014−2015 року, коли заборонили трансляції російських телеканалів. Спрацювало? Спрацювало. Заборонили російські соцмережі. Спрацювало. Де зараз Однокласники, де зараз Контакт? Яка їх роль? Мінімальна. Інший напрямок великий — це створити альтернативний контент тому, що заборонили. І він має бути якісним. Це наша домашня робота, без нас цієї роботи ніхто не зробить», — підсумував Соловей.

Тоже интересно
Комментарии
Загружаем...